آنلی بیتونابراهیم کرمانیالفامام صادقخالد بن علی العنبریکارل گوستاو یونگکتاب سرزمین رویاهالیلا براتمحمد ابن سیرینمنوچهر مطیعی تهرانی

🦴 تعبیر خواب استخوان و اسکلت از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

تعبیر خواب استخوان و اسکلت 🦴

دیدن استخوان در خواب تعبیر بسیار متنوعی دارد و این به حس و حال و هوای خواب شما و همچنین موقعیت اجتماعی و شغلی تان در زندگی یا ساختار و حمایت درونی شما بستگی دارد ولی بهتر است بدانید اکثر تعابیر استخوان به مال، ثروت اشاره دارد.

البته تعابیر دیگری هم وجود دارد که ما برای شما به طور کامل کالبد شکافی میکنیم.

استخوان ماده سخت و جامد در بدن انسان یا برخی جانوران که استخوان بندی بدن آنها را تشکیل می دهد و قسمت های نرم، مثل عضلات و گوشت و پوست بر روی آنها استوار می شود.

مجموع استخوان های بدن یک جانور به طوری که هر یک در جای مخصوص خود قرار گرفته باشد، اسکلت یا استخوان بندی نامیده می شود.

دیدن استخوان در خواب بیانگر این است که برای عبور از چالش ها و مشکلاتتان باید به خودتان اندکی استراحت دهید تا قوت پیدا کرده و دوباره از نو شروع کنید.

مشاهده کردن استخوان در خواب به هر شکل و فرمی که باشد، می‌خواهد جنبه های معنوعی زندگی شما را برایتان یادآوری کند و از شما میخواهد که روی برنامه‌ریزی‌ها و اهداف خودتان تمرکز کنید و اقدامات درست انجام دهید، حتی اگر نیاز باشد باید برنامه ریزی های خود را به طور کلی عوض کنید و متناسب با اهدافتان برنامه ریزی کنید. دیدن چنین خوابی بیانگر این است که باید به سخنان و راهنمایی های اطرافیان و نزدیکان گوش فرا داده و پندها و اندرزهای آنها را به گوش بسپارید و از آنها استفاده کنید.

ما برای شما تعبیر دیدن استخوان در خواب، تعبیر خواب استخوان مرده، تعبیر خواب استخوان حیوان، تعبیر دیدن استخوان پخته، تعبیر استخوان در خواب برای زنان مجرد و … را به خوبی توضیح میدهیم.

مشاهده کردن استخوان بیانگر توانایی انجام کاری یا امکان تاثیرگذاری بر روی چیزی، برخورداری از قدرت یا امکان انجام کاری توسط شخص بیننده خواب اشاره دارد و این در حالی است که تکه تکه شدن آن به صورت ناگهانی با ضربه و فشار بیانگر از دست دادن قدرت و توانایی می باشد.

در ادامه ما برای شما عزیزان تعابیر دقیق از این خواب را دسته بندی کرده ایم، برای یافتن تعبیر خواب خود با تاروت رنگی همراه باشید.

🦴 تعبیر خواب استخوان و اسکلت از نظر معبران معروف و موضوعات مختلف

تعبیر خواب استخوان و اسکلت بر‌ اساس نظر معبر 👴

از نظر منوچهر مطیعی تهرانی

استخوان قسمت صلب و سختی است که در بدن انسان و حیوانات استخوان دار است و محل اتکای عضلات و مخاط ها و دیگر قسمت های نرم بدن است، حرکت استخوان موجب حرکت توده عضلانی مربوط به خود نیز می‌شود و از اعضای فعال محسوب می گردد.

همانطور که اشاره کردیم استخوان، اسکلت بندی بدن انسان و بسیاری از حیوانات را تشکیل می دهد به همین دلیل بسیاری از معبران، تعبیر دیدن استخوان در عالم خواب و رویا را نشانه ثروت و پول میدانند، ثروتی که اسکلت و پایه های زندگی شما بر آن استوار است و اگر دچار لغزش شود، تغییرات عظیمی در زندگیتان رخ خواهد داد.

چنین خوابی بیان می دارد که شما انسانی مستقل هستید، مستقل از نظر مالی به این صورت که شما در زندگی فقط به تلاش خود تکیه دارید و در تلاش هستید که هر چه را نیاز دارید خودتان به دست آورید، از این که دستتان جلوی کسی دراز باشد یا کسی کاری برایتان کند خوشتان نمی آید و دوست دارید روی پاهای خودتان بایستید هرچند که سخت باشد.

این خصلت باعث می‌شود که شما نسبت به داشته های خود احساس غرور و اعتماد به نفس داشته باشید. هر چقدر که تلاش شما برای استقلال مالی بیشتر باشد و یا ثروت بیشتری داشته باشید استخوانی که در خواب میبینید منسجم تر و محکم تر و البته قطورتر خواهد بود.

در کتاب نفایس النفوس استخوان نشانه یک دارایی نامتعارف و بدست آمده از راه های نامشروع و حرام می باشد که دین اسلام و اصول اخلاقی استفاده از آن را گناه و شایسته مجازات دانسته است.

زمانی که در خواب یک استخوان پیدا کردید یا کسی به شما داد نشان دهنده این است که به زودی به مبلغی پول یا هر چیزی که ارزش مالی داشته باشد دست پیدا می کنید به خصوص اگر به آن استخوان ماده گوشتی یا عضلانی متصل شده یا از آن آویزان باشد.

اگر در خواب دیدید که کنار سفره نشسته اید و با عده‌ای هم غذا شده اید و شخصی از بشقاب خود یک استخوان همراه با گوشت چسبیده به آن را در دستان یا بشقاب شما قرار دهد نشانه این است که به زودی صاحب مال و ثروتی خواهید شد که برای آن هیچ زحمتی نکشیدید و هیچ عرقی نریخته اید، بلکه این مال و ثروت از طریق شخص دیگری به شما می رسد.

اگر در خواب دیدید که استخوانی درون جیب شما قرار دارد نشان دهنده این است که فرد رویت کننده خواب به اندازه استخوان درون جیبش، ثروت و اندوخته مالی دارد یا نصیبش می شود. اگر استخوان داخل جیب شما از لحاظ مقیاس و اندازه بزرگتر از حد معمول باشد یعنی دارایی زیادی دارید یا بدست می آورید ولی اگر استخوان ابعاد کوچکتری از حد معمول داشت یعنی دارایی کمتری دارید یا مال کمتری به دست شما میرسد.

اگر در خواب مشاهده کردید که استخوان را به شخص دیگری می دهید، تعبیر به این معنا است که از نظر مالی به آن شخص کمک خواهید کرد، البته اگر آن استخوان گونه ای باشد که تکه گوشتی به آن متصل شده باشند یا از آن آویزان باشد اینگونه تعبیر می شود که کمک مالی شما باعث می شود به آن شخص خیر و برکت برسد.

اگر شخصی که در خواب از شما کمک می خواهد برای شما نا آشنا باشد به این معنی است که کار خیر شما جنبه عمومی دارد و شامل عده زیادی از انسان ها می شود و منحصر به یک شخص نیست.

اگر در رویای خود مشاهده کردید که استخوانی بر روی زمین و در میانه راهتان افتاده بود و شما با ضربه ای به وسیله پا آن را به سویی انداختید و از خود دور کردید به این معنی است که قرار بوده خیر و برکتی به شما برسد ولی شما با عمل خود باعث می شوید که آن خیر و برکت به دستتان نرسد و شامل حالتان نشود.

این خواب بیانگر این است که شما انسان تنگ چشم و خسیسی هستید، نه خودتان از این سود و منفعت استفاده میکنید و نه اجازه می دهید که شخص دیگر از آن بهره ببرد.

این اتفاق حاصل عمل خودتان است پس باید هوشیار باشید و سعی کنید به وسیله قدرت تفکر، خوب را از بد جدا کنید تا موقعیت های خوبی که برایتان پیش می آید را از خود دور نکنید و دیگران را هم در آن سهیم کنید.

اگر در خواب دیدید که استخوانی آلوده به روغن و مواد چربی در دستتان گرفته‌اید به طوری که دست، انگشتان و آستین لباس شما را در صورت وجود، آلوده به روغن کرده است به طوری که قادر به پاک کردن آن نیستید، تعبیرش این است که ثروت و دارایی از راه غیر قابل قبول به دست شما میرسد و باعث می شود که اندکی پس از این اتفاق، وجدان شما به خاطر این ثروت غیرمجاز لطمه ببیند و درونتان پر از احساس شرمندگی و شرمساری شود.

اگر در خواب دیدید که استخوان بدنتان شکسته شده و آسیب دیده است، تعبیر به این معنی است که از نظر مالی دچار اختلال و مشکل خواهید شد به این صورت که اگر مغازه ای دارید و صاحب کسب و کاری هستید به دلایلی که خیلی مهم نیست دچار زیان مالی خواهید شد و اگر کارمند و زیردست هستید به طوری که حقوق تان را از کس دیگری دریافت می‌کنید، از حقوق شما مبلغی کسر خواهد شد و زیان مالی شما به این صورت بروز می یابد.

اگر دیدید استخوانی که در بدنتان شکسته شده است را بسته اید یا گچ گرفته اید یا به هر شکلی برای درمان شکستگی آن اقدام کرده باشید تا بهبود یابد نشانه آن است که حادثه ای ناگوار برای شما رخ خواهد داد، البته نیاز نیست نگران باشید چون این حادثه صرفاً ضرر مالی خواهد داشت و هیچ اتفاق بد دیگری برای شما رخ نخواهد داد و باید این نوید را به شما بدهم که اگر با آگاهی و هوشیاری رفتار کنید می توانید جلوی همین ضرر مالی را هم بگیرید و از رخ دادن آن جلوگیری نمایید یا حداقل اگر نتوانید جلوی آن را بگیرید می‌توانید ضرر های حاصله از آن اتفاق را کاهش دهید و به حداقل برسانید.

اگر مشاهده کردید که استخوان شکسته شده شخص دیگری را می بندید یا پانسمان میکنید یعنی از شما به اشخاص دیگر خیر و نیکی میرسد و شما به شخص یا اشخاصی سود و منفعت می‌رسانید.

از نظر محمد ابن سیرین

همه انسان ها حتی ضعیف ترین آنها از لحاظ مالی، به پولی برای ادامه زندگی نیاز دارند، هیچ کس بدون داشتن مال قادر نیست زندگی خود را ادامه دهد چون نمی تواند حتی نیازهای ضروری خود را نیز برطرف کند، البته هر چقدر این مال و درآمد بیشتر باشد زندگی مرفه تر شده و راحت تر می شود به طوری که شخص دارنده مال آسودگی خاطر بیشتری دارد.

همین حقوق و درآمد که مردم به وسیله آن زندگی خود را می گذرانند، در خواب خود را به صورت استخوان نشان می دهد. حال اگر بر روی استخوان اندکی گوش چسبیده یا آویزان شده باشد نشان دهنده آن است که متناسب با مقدار و اندازه آن تکیه گوشت متصل به استخوان، خیر و برکت وارد زندگی شخص میشود و شخصی به طریقی منفعت نصیبش می شود.

اگر استخوان را ببینید در حالی که هیچ گوشتی به آن متصل نیست، تعبیر این است که خیر و برکت کمی وارد زندگی آن شخص میشود، البته نباید ناراحت شود و باید شکرگزار باشد تا خداوند خیر و برکت بیشتری نصیبش کند (شکر نعمت باعث فزونی نعمت میشود.)

اگر مشاهده کند که خودش به کسی استخوان می دهد یعنی اینکه سبب خیره شده و به شخص یا اشخاصی در اطراف خود سود و منفعت می رساند. یا می توان اینگونه گفت که به گیرنده استخوان، خیر و منفعت خواهد رساند.

از نظر ابراهیم کرمانی

اگر ببیند که استخوان شکسته شده و آسیب دیده شخصی را می بست و مداوا می کرد، تعبیر این است که به ریاست و مرتبه والایی و برتری می رسد و عظمت و سروری نصیبش می شود و حرفه ای خوب نصیبش میشود یا ارتقا می یابد.

می‌توان اینگونه تعبیر کرد که عمل و رفتار شخص بیننده خواب بسیار نیک و پسندیده خواهد شد.

البته برخی از معبران بر این باور هستند که چنین خوابی یعنی انسان ناتوان و درمانده ای از طریق شخص بیننده خواب به راحتی و آسایش نسبی میرسد.

اگر در خواب دیدید که یکی از استخوان های موجود در اطراف شکم تان آسیب دیده یا شکسته، به این معنی است که یکی از اعضای خانواده تان (پدر/ مادر/ همسر/…) باعث ایجاد اندوه و احساس غم در شما می شوند.

اگر در خواب دیدید که میخی دارید که جنس آن از استخوان است و از استخوان ساخته شده به این معنی است که قوت و نیرو می یابید، توانایی که به شما در انجام کارها کمک می کند.

از نظر امام جعفر صادق (ع)

امام جعفر صادق می فرمایند که مشاهده کردن استخوان در خواب می‌تواند به هفت شکل تعبیر شود و این به حال و هوای خواب شما اشاره دارد.

تعبیر اول:

به میل و علاقه بسیار برای به دست آوردن چیزی یا رسیدن به هدفی واقعی یا خیالی اشاره دارد، خواهشی قلبی که خود را به صورت امید و آرزو نشان می دهد.

تعبیر دوم:

به اقوام و قوم و خویش فرد بیننده اشاره دارد.

تعبیر سوم:

فرزند، بچه انسان

تعبیر چهارم:

به قیم خانواده یا سرپرست خانوار ( پدر/ همسر) یا به صورت کلی کسی که عهده دار سرپرستی است اشاره دارد.

تعبیر پنجم:

به مال و پس انداز و اندوخته اشاره دارد.

تعبیر ششم:

به برادران شما و یا کسانی که با شما هم پیمان و همراه هستند اشاره دارد.

تعبیر هفتم:

به محبوب و معشوق اشاره دارد البته می تواند به دوست و رفیق یک رنگ و موافق هم اشاره داشته باشد و کسی که به شما کمک می کند.

از نظر لیلا برات

لیلا برات اعتقاد دارد تعبیر دیدن استخوان به هر شکل و فرمی در خواب نشانه فعالیت زیاد و کار کردن بسیار است.

اگر در خواب استخوان شخص مرده را ببینید بیانگر این است که محتاج چیزی هستید و در درون خودتان احساس خواهش و درخواست میکنید.

چنانچه در خواب دیدید که جلوی سگی استخوان می گذارید بیانگر این است که اطرافیا نتان و به طور کلی کسانی که دوستشان دارید، به محبت و علاقه شما بی توجهی می کنند و آن را نادیده گرفته، ساده از کنار احساسات شما عبور می کنند.

از نظر کارل گوستاو یونگ

از نظر یونگ تعبیر مشاهده کردن استخوان در خواب مانند هشدار و آگاه باش است، زنگ خطری که میگوید امکان فاش شدن مطالب پوشیده و امور پنهان زندگی شخصی، خانوادگی یا فرهنگی شما وجود دارد.

یا می تواند نمادی از شایستگی ها و استعدادهای پنهان شما باشد که از آنها استفاده نمی کنید و برای آشکار کردن آنها دست به اقدامی نمی‌زنید.

دیدن استخوان های تکه تکه شده و خرد شده بیانگر این است که در برنامه ریزی هایتان و ایده هایتان برای ساخت آینده اشکالاتی وجود دارد، نقاط ضعفی که باید برای برطرف کردن آنها و بهبود بخشیدن به زندگیتان تلاش کنید و دست به اقدام بزنید.

این خواب ممکن است ناگهان تمرکز حواس شما را به سمت شرایطی منحصر به فرد یا رابطه ای خاص با فردی سوق دهد، پس برای درک مفهوم این خواب باید به حال و هوای رویای خود توجه کنید تا بتوانید مفهوم آن را درک کنید.

اگر دیدید که سگی، استخوان می‌خورد یا می جود یا لیس می زند می تواند بیانگر طبع و سرشت آدمی باشد برای مثال می تواند به خاموش کردن غریزه شهوت که سبب تولید نسل و بقای نوع است اشاره کند.

از نظر یونگ دیدن استخوان جناغ بیانگر با هم بودن و در کنار هم بودن است، به صفا و صمیمیت خانوادگی و جشن گرفتن و شادی کردن در کانون پاک خانواده اشاره دارد. همچنین دیدن جناغ بیانگر امید به زندگی و تداوم است.

همانطور که میدانید جناغ استخوانی است که جلوی سینه مرغ قرار دارد، به شکل v است و به وسیله آن شرط بندی می کنند، حال اگر شما تکه بزرگتر جناغ را بشکنید یعنی احتمال می‌رود که تغییر مثبتی را به زودی در زندگی و وضعیت کنونی تان مشاهده می کنید و اتفاقات خوبی را تجربه خواهید کرد ولی اگر تکه کوچک استخوان جناغ نصیب شما شد، تعبیر خوبی ندارد و به ناامیدی و یاس اشاره دارد.

از نظر آنلی بیتون

اگر در خواب مشاهده کردید که استخوان هایتان برجسته شده و گوشت اطراف آن تحلیل رفته، به گونه ای که استخوان برآمده و برجسته شده بود، تعبیر بیانگر این است که شخصی می خواهد شما را به گناه بکشاند و به خیانت و دروغگویی وادار کند.

چنانچه فردی در خواب تپه ای از استخوانهای افتاده بر روی هم را ببیند نشان دهنده آن است که به زودی قحطی و خشکسالی می شود.

کتاب سرزمین رویاها

تعبیر استخوان که گوشت های اطرافش را جدا کرده باشند، نشانه بدبختی و بد اقبالی است یعنی ممکن است اتفاقات بدی برای شخص بیننده خواب رخ دهد ولی نگران نباشید و به خدا توکل کنید انشاالله که ختم به خیر شود.

تعبیر مشاهده کردن استخوان بندی شخص مرده (اسکلت مرده) در خواب یعنی شخصی در وصیت نامه خود، بخشی از اموالش را به شما می دهد طبق آن وصیت نامه پول به دست شما میرسد. و نام شما را در وصیت نامه خود ذکر می کند.

اگر در خواب استخوان بندی یک شخص مونث را دیدید به معنی اتمام زندگی یک کودک است و حیات کودک پایان می یابد.

دیدن استخوان های حیوانات درنده و رام نشدنی به معنی این است که، شما برای انجام کاری تلاش خواهید کرد ولی تلاشتان بدون ثمر است و به هدف دلخواه خود دست پیدا نمی کنید و زحمات شما به دلیل این که در جهت نادرست است، تباه خواهد شد.

اگر استخوان های شخص مرده را مشاهده کردید با توجه به اینکه حتی اسم مرده هم دلشوره آور است چه برسد به دیدن استخوان های آن، به این معنی است که دلشوره و اندوه به سراغتان خواهد آمد و شما درگیر ناراحتی و اندوه خواهید شد البته توجه کنید که تعبیر مذکور را با تعبیر اسکلت مرده اشتباه نگیرید.

دیدن استخوان ماهی اینگونه تعبیر می‌شود که احساس ناخوشی و ناتوانی به شما دست خواهد داد و احتمال دارد که درگیر بیماری شوید، پس هوشیار باشید و بیشتر از قبل به خودتان و سلامتی تان رسیدگی کنید.

نهنگ بزرگترین جانور دریایی بچه زا و بزرگترین حیوان روی زمین است و این دو ویژگی، او را از سایر جانوران متمایز کرده و باعث شده که نهنگ جانوری منحصر به فرد و خاص باشد، این توصیف از نهنگ کم ارتباط با تعبیر آن نیست.

اگر در خواب، استخوان عظیم و منحصر به ‌فرد نهنگ را دیدید به این معنی است که شما در درون خود احساس خاص بودن و متمایز بودن دارید، شما گرایش به خودبینی و خودپسندی دارید.

این صفات باعث می شود که شما فقط از خودتان خوشتان بیاید و به نوعی می‌توان گفت که شما از خود راضی هستید.

اگر دیدید که حیوانی استخوان را با دندانش، خرد و نرم می کرد به معنی این است که فساد و خرابی زندگی شما را درگیر خواهد کرد و شما را به تباهی خواهد کشاند پس هوشیار باشید و سعی کنید عوامل مربوطه را از زندگی خود دور کنید تا زندگیتان درگیر بدبختی و بی آبرویی نشود.

از نظر خالد بن علی العنبری

تعبیر دیدن استخوان در خواب نشانه روی دادن امری چشمگیر و قابل توجه برای شخص بیننده است. اتفاقی که انسان به وسیله آن می تواند به نزدیکانش رسیدگی و توجه نماید و به آنها در حل مشکلاتشان یاری برساند یا به کمک آن اتفاق به ثروت و دارایی خود اضافه کند و خود را از لحاظ مالی ارتقا دهد و به طور کلی می‌توان گفت که دیدن چنین خوابی می تواند بیانگر این باشد که زندگی شما بهبود خواهد یافت.

اگر شخص بیمار در خواب خود ببیند که استخوان بدنش شکسته شده و چند تکه است، یعنی زندگی اش رو به اتمام است و خواهد مرد، البته نگران نشوید و صدقه بدهید، آگاه باشید که عمر دست خداوند است و تنها خداست که تاریخ تولد و مرگ ما را مشخص میکند.

اگر شخصی که سالم است در خواب خود ببیند که استخوان بدنش شکسته است به این معنی است که بیمار و آزرده خواهد شد.

تعبیر خواب استخوان و اسکلت بر‌ اساس موضوع آن 📋

حمله کردن اسکلت به شما

اگر در خواب دیدید که اسکلت به شما حمله می کند اینگونه تعبیر می شود که شما از نابودی و پایان زندگی وحشت دارید و می ترسید که مرگ روزی به سراغتان بیاید ولی بهتر است در لحظه حال زندگی کنید و به مرگ فکر نکنید زیرا که مرگ اتفاقی غیر قابل پیشگیری است و برای همه موجودات رخ می دهد پس بهتر است که با فکر کردن به آن ذهن خود را آلوده و مسموم نکنید.

آگاه باشید که در لحظه مرگ، زندگیتان به صورت فیلمی پر سرعت از جلوی چشمانتان عبور میکند، اگر خوب زندگی کرده باشید و به آرزوهای خود تحقق بخشیده باشید احساس خوبی خواهید داشت پس به جای فکر کردن به مرگ روی رسیدن به موفقیت تمرکز کنید تا در آن لحظه احساس شرمندگی و خجالت نداشته بباشید.

اسکلتی که شما را تعقیب می کند

اگر در خواب دیدید که اسکلت در حال تعقیب شماست و گام هایتان را دنبال می کند، تعبیر به این معنی است که بخشی از اتفاقات گذشته در روح و جان شما باقی مانده است، شاید اصلاً آن اتفاقات را به خاطر نیاورید ولی باید بدانید که ذهنتان هنوز درگیر مسائل و مشکلات و کاستی های گذشته است، زخمی که در گذشته شما فراموشش کرده اید ولی آنقدر بزرگ و آسیب زننده بوده که اثر خود را گذاشته است بی آنکه متوجه شوید.

تبدیل شدن اسکلت به آدم

بیانگر این است که زندگی شما دستخوش تحولات و تغییرات عظیمی خواهد شد و این تغییرات به قدری بزرگ است که زندگیتان را دگرگون خواهد کرد.

رقصیدن اسکلت

حتما برایتان پیش آمده که با دیدن تصویری یا شنیدن آهنگی یا استشمام بویی خاص و یا حتی لمس کردن شیئی به گذشته ها سفر کنید و بخشی از وجودتان هنوز در آنجا باقی مانده باشد و می توان گفت که اگر در رویای خود اسکلتی را در حال رقصیدن دیدید، این خواب نشان دهنده خاطراتی است که در گذشته دور اتفاق افتاده ولی به وسیله اتفاق، آهنگ و سرود خاصی دوباره به ذهنتان هجوم آورده است. خاطراتی که باعث می‌شوند دوباره یاد گذشته و اتفاقات خوبی که افتاده است بیفتید، اینکه از آن زمان زندگیتان به چه شکل و فرمی بوده و افسوس بخورید که هرگز دیگر نمی توانید به آن زمان برگردید و آن لحظه ها را دوباره زندگی و تجربه کنید.

درگیری و مبارزه اسکلت ها با هم

یک سری اتفاقات و مسائل در زندگی هر شخص وجود دارد که آن شخص از رویارویی با آنها واهمه دارد و می ترسد که با آن‌ها مواجه شود.

اگر در خواب اسکلت هایی دیدید که با هم درگیر شده بودند به این معنی است که باید زندگی خود را به دقت بررسی کرده، ریشه و عمق برخی اتفاقات را پیدا کرده و روی آنها تفکر کنید.

گاهی اوقات لازم است که مرزهای خود را جابجا و ذهن خود را خانه تکانی کنید، با ترس هایتان رو به رو شوید هرچند که سخت باشد و علت به وجود آمدن آنها را بررسی کنید. چنین خوابی می گوید که شما رازهایی دارید، رازهایی که مدتهاست بر قلب و ذهن شما سنگینی میکند و شما از ترس شکست خوردن در زندگی با آنها روبرو نمی شوید ولی دیگر کافی است باید صندوقچه اسرار خود را باز کنید، رازها و ترس هایتان را بیرون کشیده و با آنها به گونه ای درست و اصولی برخورد کنید تا دیگر سنگینی حضورشان را احساس نکنید.

گرفتن یا به آغوش کشیدن اسکلت

ترس های ما از نقاط ضعف ما سرچشمه می گیرند، از نقاط ضعفی که حاصل ناآگاهی و نادانی ما در مورد برخی مسائل هستند.

اگر ما سعی کنیم که آگاهی خودمان را بالا ببریم، نقطه ضعفی در وجود ما نخواهد ماند و دیگر از هر چیزی دچار هراس و نگرانی نمی شویم چون انسان سابق نیستیم و بالغ تر از گذشته شده ایم.

دیدن اسکلتی که در خواب، آن را با دست گرفته اید یا در آغوش کشیده اید به این معنی است که شما درگیر اتفاقاتی خواهید شد که آگاهی شما را بالا می برند و به همین دلیل شما مقاوم تر از گذشته شده اید و مسائلی که قبلا شما را متزلزل و هراسان میکرد، الان دیگر نمی تواند شما را آزرده کند. مثلاً شما نسبت به زندگی و مرگ دیدگاه تازه‌ای پیدا خواهید کرد و دیگر از آنها نمی ترسید چون چیزهایی را مشاهده و درک کرده اید که هر کسی نمی تواند آنها را مشاهده و درک کند.

خارج کردن باقیمانده استخوان

اگر در خواب دیدید مقداری از استخوان که به جا مانده بود را از داخل محل دفن مرده خارج کرده اید اینگونه تعبیر می‌شود که باید خاطرات و اتفاقات گذشته خود را بازبینی کنید و در مورد آن ها خوب فکر کنید، شجاع باشید و بدون اینکه از خودتان و اشتباهاتتان طرفداری کنید تمام اتفاقات را بررسی کنید و آنها را به چالش بکشید، و از نقاط منفی و اشتباهاتتان درس بگیرید تا آنها را تکرار نکنید و نقاط مثبت را به یاد بسپارید تا الهام بخش شما بوده و شاید جایی نجات دهنده شما باشند.

به این صورت که هر کاری در گذشته انجام داده اید و آن را تجربه کرده اید یا هرچیزی که در عمق ذهنتان دفن کرده اید را به یاد بسپارید و آنها را دقیق بررسی کنید. شما با مشاهده کردن این خواب گذشته تان را به یاد آورده و آن را مرور کرده اید به همین خاطر نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کرده و عملکرد خود را در زندگی مشاهده کرده اید، حال می‌توانید بر موضوعاتی تمرکز کنید که به شما کمک می کنند تا همیشه مسیر درست را انتخاب کنید، انتخاب های درستی که در درون شما حس شادی و رضایت را ایجاد می کنند.

اسکلت در حال دویدن

تعبیر دیدن استخوان های مرده در حالی که می دوند در عالم خواب و رویا بیانگر این موضوع است که مدت هاست از فرد خاصی دوری میکنید و تمایل ندارید که با او هیچگونه ارتباطی داشته باشید.

هیچ ارتباط قلبی و حس عاطفی بین شما و آن شخص وجود ندارد و شما مدت‌هاست که او را از دایره انسان های اطراف خود پاک کرده‌اید و هیچ پیوستگی عاطفی، هرچند کوچک بین شما و آن شخص وجود ندارد. هر چیزی که بین شما و آن شخص بوده از بین رفته و نابود شده و تقریبا می توان گفت که دیگر راه برگشتی به این رابطه وجود ندارد.

استخوان دست

برنامه ریزی های ما باید متناسب با توانایی های ذهنی و جسمی ما باشد، اگر برنامه‌ای داشته باشیم که از لحاظ ذهنی یا جسمی توانایی انجام آن را نداشته باشیم یعنی آن برنامه متناسب با ما نیست و باید برنامه معقول تری برای خودمان در نظر بگیریم. دیدن چنین خوابی بیانگر این است که برنامه ریزی های شما کیفیت مناسب را ندارد و مناسب شما نیست. شاید این برنامه در نگاه اول بی عیب و نقص جلوه کند و اساسی ترین نکات درون آن رعایت شده باشد ولی شما قادر به انجام آن نمی باشید چون قدرت جسمانی کافی برای عملی کردن آن را ندارید، پس تجدید نظر کرده و برنامه ای بهتر و مناسب‌تر برای خودتان در نظر بگیرید تا بتوانید آن را عملی کرده و فرمان زندگی خود را در دست بگیرید و روی دنده پیشرفت حرکت کنید.

استخوان جمجمه یا اسکلت صورت

تعبیر مشاهده کردن استخوان بندی صورت و سر و استخوان های جمجمه می خواهد به شما بگوید فردی در زندگیتان هست که به شما دروغ میگوید، او با وعده های توخالی و دروغین شما را امیدوار و خوشحال کرده ولی اصلاً نباید به وعده های او اعتماد کنید چون که همه وعده ها و سخنان و قول های دروغی و الکی بوده و او قصد عملی کردن هیچ کدام را ندارد پس مراقب باشید که به او اعتماد نکنید و چون اگر به او اعتماد کنید دچار ناراحتی و مشکلات زیادی می شوید.

انسان ها اغلب خوب حرف می زنند و می توانند با چرب زبانی اعتماد شما را به دست آورند ولی باید باهوش باشید و به هرکسی اعتماد نکنید، تنها خداوند است که هیچگاه از رحمت خود ما را ناامید نمی سازد و نباید به جز خداوند به کس دیگری امید ببندیم.

اسکلت درون تابوت

تعبیر دیدن استخوان های مرده که بدون هیچ حرکتی درون تابوت خوابیده باشند، بیانگر این است که شما می توانید برنامه هایتان را به صورت کامل اجرا کنید و تمام ایده های درون ذهنتان را عملی کرده و به آنها جامه عمل بپوشانید، حتی اگر اجرای این برنامه ها سود و منفعت زیادی برای شما نداشته باشد.

تلاش هایتان ممکن است با شکست مواجه شوند و نتیجه دلخواه شما را نداشته باشند با این که شما تا جای ممکن به انجام برنامه هایتان پایبند بوده اید و هیچ وقت تنبلی نکرده اید.

کلید اسکلتی (شاه کلید استخوانی)

استفاده از شاه کلید استخوانی یا داشتن شاه کلید استخوانی در دست بیانگر این موضوع است که ممکن است در آینده نه چندان دور با یک موضوع مهم یا تجربه ای شگفت انگیز مواجه شوید که تاثیرات اساسی در زندگی شما خواهد داشت و شما را از لحاظ عقلی به بلوغ و رشد فکری خواهد رساند، حتی ممکن است در مسیر تحقق اهدافتان به شما کمک کند و فرصت های جدید و چالش برانگیزی برای پیشرفت مالی جلوی راه شما قرار دهد. شما در زندگی
دیدگاه های جدیدی پیدا خواهید کرد و به خاطر این دیدگاه های جدید فرصت های جدیدی هم برای شما ایجاد خواهد شد.

استخوان بندی و اسکلت نوزاد

تعبیر مشاهده کردن استخوان های شخص تازه به دنیا آمده در حالی که مرده باشد در عالم رویا و خواب می تواند بیانگر این باشد که شما درگیر رابطه احساسی خواهید شد که اثرات مخرب و جبران ناپذیری در زندگی شما خواهد داشت.

این رابطه به سرنگونی و شکست شما منجر خواهد شد. احساسات شما لطمه خواهد دید و قلبتان خواهد شکست. حتی ممکن است در حال حاضر با فردی ارتباط داشته باشید ولی باید آگاه باشید که این رابطه سرانجامی جز ناکامی و ناراحتی برای شما نخواهد داشت پس بهتر است هر چه زودتر خود را از این رابطه سمی بیرون کشیده و خود را از اثرات ویران‌کننده آن محفوظ نگه دارید.

استخوان بندی یا اسکلت حیوان

اغلب ما انسان ها یا بهتر است بگویم همه ما فرصت هایی طلایی در زندگی داشته ایم که به خاطر موقعیت های کم ارزش و کم اهمیت آنها را کنار گذاشته ایم. این خواب به این فرصت ها و موقعیت های طلایی از دست رفته اشاره دارد و ناکامی های گذشته را به شما یادآوری می کند البته می‌توان گفت که دیدن استخوان بندی یا اسکلت حیوانات خانگی و اهلی مانند سگ یا گربه به خاطراتی که در زمان گذشته با آنها داشته اید اشاره داشته باشد مثلاً خاطره زمانی که با آنها زندگی می کردید یا زمانی که آنها را به سرپرستی می گرفتید و با آنها بازی می کردید.

اسکلت یا استخوان ماهی

جامعه به سرعت در حال تغییر و دگرگونی است و مسیر پیشرفت و ملاک های موفقیت دائماً در حال عوض شدن است. اگر شما انسان سرسختی باشید و بر اعتقادات گذشته خود پافشاری داشته باشید نمی توانید پیشرفت کنید چرا که مسیرها و ایده های گذشته به شما در رسیدن به موفقیت های آینده کمکی نخواهد کرد. باید وسواس خود را کنار بگذارید و روش های جدید را امتحان کنید.

البته شما می توانید از روش های گذشته درس بگیرید و از تجربیات خودتان یا دیگران استفاده کنید ولی نباید دقیقا مانند قبل عمل کنید چون این کار نتیجه نخواهد داد. این خواب در رابطه با همین موضوع است و بیان می‌کند که شما در برابر امتحان کردن راه ها و ایده های جدید مقاومت می کنید و این کار باعث شکست شما می شود.

پس به شما توصیه می کنم که ایده های جدید را با تجربیات گذشته خود ادغام کرده و آنها را عملی سازید تا به موفقیت برسید.

استخوان بندی یا اسکلت پرنده

مشاهده کردن اسکلت یا استخوان پرنده در حالی که مرده باشد، در عالم خواب بیانگر این موضوع است که شما امیدوار هستید که آزادی را به دست می آورید ولی در عمل برای رسیدن به آن ناتوان هستید و امکانات لازم برای رسیدن به آن را در اطراف خود ندارید ولی با این حال خواهش و میل درونی، شما را به سمت آن سوق می دهد.

استخوان بندی یا اسکلت اسب

موفقیت به صورت ناگهانی رخ نمی دهد و رسیدن به موفقیت نیازمند پشتکار، انگیزه، برنامه و چشم انداز درست است. اگر یکی از این موارد وجود نداشته باشد، طی کردن مسیر دشوار خواهد شد. این خواب بیانگر این است که شما برنامه‌ای بسیار ناقص و ناکافی دارید و تصمیم گیری هایتان صرفا بر اساس جاه طلبی و زیاده خواهی شکل می گیرد، شما رویاهای بزرگی دارید ولی لوازم رسیدن به آن را فراهم نمی کنید و انگیزه کافی برای طی کردن مسیر ندارید بلکه فقط در رویاهای خود به آن فکر می کنید.

اسکلت یا استخوان مار

مار، جانوری خزنده و بدون دست و پا است و بدنی دراز و باریک دارد به طوری که می تواند به راحتی مخفی شده و طعمه خود را غافلگیر کند. همچنین مار حیوانی است که پوست اندازی می‌کند و به همین دلیل مار را نماد حیله و نیرنگ می دانند و به بدی و شر از آن یاد می‌کنند.

تعبیر دیدن استخوان یا اسکلت مار در عالم رویا و خواب بیانگر این است که شما در پی بدست آوردن چیزی هستید که فقط ظاهر زیبا و فریبنده ای دارد ولی در باطن می‌تواند به شما آسیب برساند و شما را طعمه خود کند.

استخوان بندی یا فسیل دایناسور

دایناسورها از بین رفته اند و نسلشان منقرض شده است، دایناسور ها نماد گذشته های دور و گذشتگان هستند به همین دلیل اسکلت و فسیل دایناسور در عالم خواب به گذشته های بسیار دور و قوانین و اتفاقات آن اشاره دارد.

احتمالاً شما انسانی هستید که بیش از اندازه به دستاوردها و موفقیت های گذشته تان افتخار می کنید. به طوری که فکر می کنید دستاوردهای گذشته برایتان کافی است و نیاز به تلاش و کوشش برای کسب موفقیت های جدید نیست.

اسکلتی که چشم های قرمز دارد

تعبیر مشاهده کردن استخوان های مرده در خواب در حالی که جمجمه ای با چشم های قرمز دارد بیانگر این است که احتمال دارد زندگیتان تحت تاثیر یک بیماری و ناخوشی قرار گیرد یا توسط خبر های دروغین و ناراحت کننده گذشته خراب شود و از مسیر پیشرفت منحرف شود.

سوختن استخوان یا اسکلت در آتش

مشاهده کردن سوختن استخوان یا اسکلت در آتش بیانگر این است که، اتفاقی در گذشته افتاده و شما را بسیار ناراحت کرده، حجم و ابعاد این ناراحتی آن قدر بزرگ بوده است که احوال کنونی‌تان را هم تحت تاثیر قرار داده و شما را بسیار افسرده کرده است. هر چیزی که در گذشته باعث ناراحتی و آزرده شدن شما تا به الان شده است دوباره در زندگیتان رخ خواهد داد و شما را باز هم به همان شدت ناراحت خواهد کرد و زندگیتان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

استخوان یا اسکلت در هم شکسته

تعبیر دیدن استخوان یا اسکلت در خواب در حالی که چند تکه شده باشند بیانگر این است که وجودتان تنش شدیدی را تجربه خواهد کرد و ممکن است که در هم شکسته شود. احتمال دارد که در آینده نه چندان دور انگیزه و اراده خودتان را برای ادامه دادن و ایستادگی در مسیر پیشرفت و موفقیت از دست بدهید. همچنین امکان دارد که شاهد مرگ یا بیماری یکی از اطرافیان و دوستانتان باشید.

اسکلت هایی که لباس پوشیده باشند

تعبیر دیدن اسکلت های مرده در خواب در حالی که پوشیده از لباس باشند به این معنی است که فردی در اطرافتان تلاش می کند که اعمال خجالت آوری که در گذشته انجام داده است را از شما پنهان کند تا شما متوجه آنها نشوید.

همه انسانها ممکن است مرتکب کارها یا اشتباهاتی شوند که از بیان آنها بیزار هستند و دوست ندارند در مورد آنها صحبت کنند و از یادآوری آنها خجالت می کشند.

اسکلت شاد و خوشحال

اگر در خواب اسکلت های مرده را دیدید در حالی که شاد و خوشحال بودند و لبخند می زدند به این معنی است که احوالات و دیدگاههای درونیتان با نگرش شما از زندگی مطابقت و هماهنگی دارد و شما از مرگ خود یا دوستان و عزیزانتان هیچ ترس و هراسی ندارید و درک کرده‌اید که این مسئله قابل تغییر نیست.

اسکلت مصنوعی

تعبیر مشاهده کردن اسکلت های مرده در خواب، به شکلی که باعث ایجاد وحشت و هراس در شما شوند به این معنی است که شما یا یکی از اطرافیانتان، در مورد سلامتیتان دچار وحشت و نگرانی و ترس خواهید شد و این نگرانی ممکن است آسیب های جدی به سلامتی شما وارد کند، حتی می‌تواند باعث مرگ شما شود. اگر در خواب استخوان های مرده را دیدید به گونه ای که شکل و فرم دکوری داشتند و برای تزیینات مورد استفاده قرار می‌گرفتند این گونه تعبیر می‌شود که شما در حال برگزاری مراسم یا رویدادی هستید که به چنین وسیله و ابزاری برای تزیین نیاز دارد.

استخوان طلایی

اگر در خواب استخوان های مرده را دیدید که جنسشان از طلا بود، نشان دهنده این است که در آینده نه چندان دور، سلامتی شما مورد خطر قرار خواهد گرفت و ممکن است بدنتان درگیر بیماری ها و آسیب های خطرناکی شود به احتمال زیاد این بیماری ها، استخوانتان را درگیر خواهد کرد.
البته می تواند بقیه بدنتان را هم درگیر خود کند ولی خطرات بیشترین تمرکز را بر روی استخوان های شما دارند.

استخوان سیاه

دیدن استخوان های مرده در حالی که به رنگ سیاه باشند در عالم رویا نشان دهنده این است که نباید از دیگران کمک بخواهید و دستتان را جلوی آنها دراز کنید. نباید انتظار کمک و امداد رسانی از سمت دیگران داشته باشید. اگر هم کمکی از اطرافیان دریافت کردید یا مجبور شدید از آنها کمک بخواهید، اول از همه باید مطمئن شوید که کمک آنها از روی قصد و نیت بدی نبوده باشد و جایگاه شما را متزلزل نکند.

کمک آنها نباید روی هدف شما از زندگی تاثیر منفی داشته باشد، پس هو شیار باشید که هر کمکی نمی تواند کمک کننده باشد بلکه برخی از آنها جنبه تخریبی هم دارند.

اسکلت سفید

مشاهده اسکلت های مرده در حالی که به رنگ طبیعی استخوان، یعنی سفید هستند و حالت طبیعی استخوان را دارند. اینگونه تعبیر می‌شود که شما انسانی صادق و روراست هستید ولی این ساده دلی و بی شیله پیله بودن بیش از حد شما باعث شده که دیگران درباره شما دچار سوءتفاهم شوند.
دیگران شما را آنطور که هستید نمی شناسند، آنها فکر میکنند که شما انسان دروغگو و ریاکاری هستید و آنها این خوب بودن شما را باور نمی کنند.

دیگران فکر میکنند که شما نمایش اجرا می کنید در حالی که نمی دانند این خوب بودن و ساده دلی جزئی از شخصیت شما است.

شما انسانی رک هستید و هیچگاه سخنانتان گنگ و مبهم نیست، شما بسیار صادقانه در مورد هر چیزی اظهار نظر می کنید و نظر قلبیتان را بر زبانتان جاری می سازید ولی این ویژگی همیشه هم خوب و عالی نیست چون ممکن است نظر شما باعث ناراحتی و سوء تفاهم شود و بین شما و اطرافیانتان فاصله بیندازد.

هر چیزی در دنیا باید تعادل داشته باشد، حتی چیزهای خوب.

خوب بودن بیش از اندازه و خارج از تعادل هم شایسته نیست چون همانطور که قبلاً گفتم می تواند سوء برداشت ایجاد کند، همه انسان ها توانایی درک خوبی و محبت را ندارند، حواستان باشد که به کسی محبت می کنید و احساسات خود را به پای چه کسی می ریزید. اگر محتاط باشید و اعتدال را در مورد همه رعایت کنید هیچگاه مورد آسیب قرار نمی‌گیرید.

آگاه باشید که هر چقدر خود را به اطرافیانتان نزدیکتر کنید، آنها راحت تر می توانند خنجر خشم و کینه شان را درون قلب پر از مهر شما فرو ببرند.

اسکلت با استخوان های به هم ریخته

تعبیر مشاهده کردن اسکلت و استخوان بندی شخص مرده در حالی که مانند استخوان بندی شخص زنده، سالم و طبیعی باشد، به این معنی است که باید منظم تر و دقیق تر باشید. باید برنامه هایتان را مرتب تر کنید تا عمل کردن به آن ها ساده تر و روان تر شود. ایجاد این ویژگی ها و انجام این کارها باعث میشود زندگیتان روند رشد را سریعتر طی کند و بیشتر از قبل سامان یابد. چنین خوابی به شما توصیه می کند که ویژگی های خوبی مانند نظم و انضباط را در خود ایجاد کنید و بیشتر از قبل به زندگی تان توجه کنید.

البته ناگفته نماند که دیدن استخوان بندی شخص مرده در حالی که به هم ریخته و نامرتب باشد به این معنی است که شما باید به نظرات اطرافیانتان گوش بدهید و بیشتر از قبل به سخنان نزدیکانتان توجه کنید.

نباید فقط به خودتان تکیه کنید، گاهی گوش کردن به سخنان انسانهای با تجربه و مورد اعتماد می تواند مسیر را برای ما هموارتر کند.

به قول معروف در هر سری، عقلی هست پس بهتر است از نزدیکانتان مشورت بگیرد بر روی سخنان آنها تفکر کنید. اگر بخواهید مسیر پر فراز و نشیب زندگی را به تنهایی و بدون کمک دیگران طی کنید، سختی زیادی خواهید کشید و مجبور می شوید که آزمون و خطا کنید تا بفهمید کدام مسیر درست است ولی اگر از همان ابتدا به سخنان انسانهای معتمد گوش کنید وقت کمتری را تلف می کنید و سریع تر به مقصود می رسید.

اسکلت در خانه یا کمد

مشاهده کردن اسکلت و استخوان های مرده درون کمد یا خانه و آپارتمان به این معنی است که شما رازهای زیادی درون سینه تان دارید، رازهایی که در معرض خطر هستند و ممکن است به زودی آشکار شوند. همیشه باید مراقب باشید که با رفتارتان، راز هایتان را برملا نکنید و همین باعث می شود که آسیب پذیر شوید و همیشه در عذاب و استرس باشید. هر وقت که مشغول کاری هستید، ترس برملا شدن راز هایتان، شما را آزار می دهد و باعث می شود تمرکز کافی برای انجام کارهایتان نداشته باشید. این راز ها مانند کوله باری سنگین هستند که از گذشته دور تا الان روی دوش شما بوده اند و کمر شما را خم کرده اند. هرچه زودتر چاره‌ای بیندیشید تا از این کوله بار سنگین و عذاب آور، راحت شوید.

محلی پر از استخوان و اسکلت

اگر در عالم خواب، مکانی را مشاهده کردید که پر از استخوان و اسکلت بود، باید بدانید که این استخوان ها نماد مشکلات و سختی هایی هستند که قرار است در مسیر زندگیتان باشند، مشکلاتی که می توانند از لحاظ مالی، اجتماعی یا خانوادگی یا… در زندگی شما اختلال ایجاد کنند و باعث ضرر و زیان شما شوند.

شما انسان آگاهی هستید و می دانید، مسیری که در حال طی کردن آن هستید پر از چاله و چاه است، ولی نیاز نیست نگران باشید چون شما راه خروج از این مشکلات و سختی ها را می دانید فقط کافی است که ذهنتان را به کار بیندازید و از آموزه های قبلی خود استفاده کنید.

ما انسان ها در بخشی از زندگی خود در حال یادگیری و کسب اطلاعات هستیم و در بخش دیگری باید یاد بگیریم که کجا و چگونه از این اطلاعات استفاده کنیم. اینکه همیشه در حال یادگیری باشیم کافی نیست، یادگیری مداوم ما را به انسان پخته تری تبدیل نمی کند بلکه باید این آموزه‌ها را به مرحله عمل هم برسانیم. نباید عالم بدون عمل باشیم. این خواب می گوید که شما عالمی هستید که برای رهایی از مشکلات و گرفتاری هایتان فقط کافی است که دست به عمل بزنید. هرچه زودتر دست به کار شوید و خود را از مخمصه هایی که پیش رویتان است نجات دهید و در امان بمانید.

اسکلت در تخت خواب

عمل های ما دو وجه ظاهری و باطنی دارند، ظاهر اعمال ما پس از انجام دادن آن عمل از بین می رود ولی باطن آن در روح و جان ما باقی می ماند. دیدن چنین خوابی به این معنی است که شما شخصی را بسیار دوست می دارید ولی به زودی باطن او برای شما آشکار خواهد شد، چیزهایی برملا می شود که شما اعتماد و علاقه خود را به آن شخص از دست می‌دهید و آن شخص دیگر نمیتواند جذابیت قبل را برای شما داشته باشد.

همچنین تعبیر دیدن اسکلت و استخوان های مرده در حالی که روی تخت خواب شما قرار دارند، می تواند نشان دهنده خاطرات غم انگیز و ناراحت کننده ای باشد که از شخص مورد علاقه تان در گذشته، به جا مانده است و شما را آزرده می کند البته می تواند به این معنی هم باشد که تمام علاقه و کشش شما نسبت به همسر یا شریک جنسی تان از بین خواهد رفت و از وی دور خواهید شد و میان شما فاصله می افتد و دیدن او دیگر نمی تواند احساسات قبلی را درون شما ایجاد کند.

استخوان گوسفند

تعبیر مشاهده کردن استخوان و اسکلت حیواناتی که گوشتشان حلال است و استفاده کردن از گوشت آنها بر اساس شرع مجاز است، بسیار نیکو است.

اگر به آن استخوان تکه گوشتی چسبیده شده یا از آن آویزان باشد، تعبیر نیکوتر هم میشود.

قبلا اشاره کردیم که، استخوان بیشتر به مال و ثروت اشاره دارد ولی می تواند به امور معنوی هم اشاره اندکی داشته باشد که در ادامه به آن می پردازیم. تعبیر خواب استخوان می تواند به دنیای غیر مادی و امور معنوی هم اشاره داشته باشد، البته انرژی های درونی شما هم در تعبیر خوابهایتان موثر است و باید به حس و حال و هوای خوابتان توجه کنید چون می‌تواند تعبیر خواب شما را دگرگون کند.

دیدن چنین خوابی می تواند مانند هشدار باشد، هشداری که به شما میگوید، دیگر وقت آن رسیده که موقعیت کنونی خود را با موقعیت دلخواهتان مقایسه کنید. با خود تفکر کنید و ببینید که برای رسیدن به موقعیت مورد نظرتان باید چه انجام دهید و دست به چه اقداماتی بزنید. اگر این کارها را انجام دهید می توانید به شادی و خوشحالی و احساس رضایت دست پیدا کنید.

پختن استخوان

اگر در خواب دیدید که در حال پختن استخوان هستید تعبیر اینگونه است که شما انسانی توانمند هستید و خود کنترلی بالایی دارید، به راحتی می توانید هیجانات خود را کنترل کنید و مانع بروز ناگهانی آنها شوید. این ویژگی، بسیار خوب است و باعث میشود که روی دادن هر اتفاق تلخ و شیرینی شما را سریع دگرگون نکند، شما یاد گرفته اید که به خاطر هر اتفاق خوب، زیاد خوشحال و از رخ دادن هر اتفاق تلخ، زیاد ناراحت نشوید و می‌دانید که جهان همواره در حرکت است و ممکن است در پلک بر هم زدنی همه چیز تغییر کند.

خوردن استخوان

بزرگان همیشه می‌گویند که باید در سکوت زندگی کنیم و نباید موفقیتهای خود را هرچند که بزرگ باشد به همه بگوییم زیرا انرژی منفی از سمت حسودان و بدخواهان به سمت ما می آید می تواند ما را ناراحت و آزرده خاطر کند، پس اگر انسانی جاه طلب و خودبین هستید که خودتان را برتر از دیگران می بینید، بهتر است که هر چه سریعتر این ویژگی های اخلاقی را کنار گذاشته و از آنها فاصله بگیرید تا دشمنانتان نتوانند به شما آسیب بزنند.

اگر دیدید که در حال خوردن استخوان هستید یعنی شما انسانی خود بین هستید که بسیار بلند پروازی میکنید و همین ویژگی ها باعث آسیب پذیری شما شده است. ولی اگر در خواب دیدید که شخص دیگری استخوان شما را می خورد یعنی دشمن نادانی دارد که بسیار شما را اذیت می‌کند و شما به ستوه آمده اید و خسته شده اید، طوری که همواره در تلاش هستید خود را از شر آن نجات دهید.

اگر در خواب دیدید که سگ یا گربه در حال خوردن استخوان شما بودند، تعبیرش این است که شما توانایی عبور از مشکلات و گرفتاریهایتان را دارید و می توانید به راحتی موانع را کنار بزنید و به مقصد برسید، پیشرفت شما آنقدر زیاد و چشمگیر است که باعث ناراحتی و ناکامی دشمنان و حسودان شما می شوند و حسادت آنها به قدری زیاد است که کاملا نمایان می شود و خود را نشان می دهد.

شکستن استخوان

زندگی شبیه به سفری طولانی است، برخی قسمت های سفر خوش می گذرد ولی گاهی اوقات گرفتار جاده خاکی یا برف و بوران می شویم، گاهی پنچر می کنیم از ادامه مسیر باز می مانیم، گاهی مجذوب زیبایی جاده می شویم ولی گاهی ساعت ها منتظر می مانیم که جاده باز شود، گاهی تونل ریزش میکند، گاهی جاده آنقدر خلوت است که با بالاترین سرعت حرکت می کنیم. زندگی هم همین است و پستی بلندی های فراوان دارد. دیدن چنین خوابی میخواهد به شما بگوید که شما انسانی استوار هستید و به راحتی می توانید از پس مشکلاتتان بربیایید و برای این کار به کمک هیچ کسی جز خدا نیاز ندارید.
شما هر مانعی که بر سر جاده زندگیتان باشد کنار میزنید و انسان مستقلی هستید.

تعابیر زیادی برای استخوان وجود دارد، البته که حس و حال و هوای خواب شما در چگونگی تعبیر خوابتان بی‌تأثیر نیست. برای مثال استخوان در خواب شخص ثروتمند نماد پول و ثروت و اندوخته مالی است ولی در خواب شخص فقیر نشان دهنده افزایش بدهی و قرض های اوست.

استخوان میتواند نماد مالکیت باشد مثلا مالکیت حیوانات، خانه و مغازه و چیزهای دیگر.

البته استخوان می تواند نماد بزرگداشت و گرامی داشت هم باشد، گرامیداشت شخص بیننده خواب، بزرگداشت و احترامی که شخص رویت کننده خواب لایق دریافت آن است.

استخوان حیوان

اگر در خواب استخوانی دیدید که متعلق به حیوان بود، این خواب نماد پول و ثروتی است که شخص بیننده خواب جمع‌آوری و پس انداز می کند. البته دیدن استخوان حیوانات می تواند نماد بدبختی و گرفتاری مالی و اقتصادی هم باشد یا اینکه می‌خواهد بگوید در تجارت های خود شکست خواهید خورد. مشاهده کردن استخوان حیوانات به خصوص استخوان سگ میتواند نماد حادثه یا پیشامدی بسیار غم انگیز و دشوار و ناخوشایند باشد و احتمال دارد که مرگ یکی از عزیزانتان را تجربه کنید ولی نگران نشوید و صدقه بدهید، انشالله که ختم به خیر خواهد شد.

دیدن استخوان حیوانات می تواند به اتمام یک رابطه اشاره داشته باشد، مثلاً طلاق گرفتن زن و شوهر یا نامزدی ها از همدیگر، زیرا دیدن استخوان به جدایی و دوری، فاصله افتادن و سرد شدن رابطه اشاره دارد.

دیدن استخوان گربه می تواند نشان دهنده ناکامی و شکست در محل کار، از دست دادن تجربه ها و آموزه های قبلی، گرفتار شدن در بند دوست ناباب و مشکلات تمام نشدنی در زندگی باشد.

دیدن استخوان های جانوران اهلی علفخوار مثل گاو و گوسفند نماد مبلغی پول است که اضافه بر سرمایه، بعد از انجام یک معامله باقی می ماند همچنین می تواند نماد پیروزی در کار و تجارت هم باشد، البته ناگفته نماند که چنین خوابی به پول و ثروت فراوان اشاره دارد. دیدن استخوان پرنده نماد خیر و برکت و تحقق رویاها است.

اسکلت مرده

اگر در عالم رویا و خواب استخوانبندی شخص مرده را دیدید یعنی اسرار و رازهای شما آشکار خواهد شد.

استخوان تکه تکه شده

اگر در عالم خواب استخوان تکه تکه شده ای را مشاهده کردید، این خواب میتواند اینگونه تعبیر شود که هلاکت و مرگ نزدیک است به خصوص اگر بیننده خواب، شخصی بیمار باشد ولی اگر شخص سالم باشد، نشانه این است که به بیماری گرفتار خواهد شد.

استخوان از جنس عاج

اگر در خواب استخوان های خود را مشاهده کردید در حالی که از عاج ساخته شده بودند نشانه این است که مقداری پول و ثروت از راه های نادرست و غیر مجاز به دست شما خواهد رسید.

استخوان در خواب زن مجرد و متاهل

اگر شما زنی مجرد هستید و در خوابتان استخوان دیده اید، تعبیر بیانگر این است که برخی مسایل برایتان آشکار خواهد شد و چیزهایی می فهمید که تا الان نمی دانستید شما با طن اطرافیان خود را مشاهده خواهید کرد و به درونیات و احوالات آنها پی خواهید برد، حال اگر این استخوان متعلق به حیوانات اهلی باشد بیانگر این است که به پول و ثروت خواهید رسید و به راحتی از پس هزینه های زندگیتان بر خواهید آمد. ولی اگر استخوان ها متعلق به سگی باشد که مرده است بیانگر ندامت، احساس تاسف و ناراحتی از انجام دادن یا ندادن کاری، نام و نشان بد و شکست خوردن است. اگر شما زنی مجرد هستید و در خواب دیدید که استخوان هایتان در حال ترک کردن بدنتان هستند یعنی ازدواج شما نزدیک است و به زودی سر و سامان می یابید.

در حالت کلی دیدن استخوان در خواب برای فرد مجرد نمادی از افزایش آگاهی و زیاد شدن فهم و شعور اوست و می تواند به لایه های پنهان زندگی خود دست یابد، ولی اگر شما زنی متاهل هستید، خوابتان بیانگر این است که در زندگی خود درگیر مشکل و اختلال خواهید شد و ممکن است موانعی بر سر راهتان ایجاد شود.

استخوان در خواب زن باردار

اگر شما زنی باردار هستید و در خوابتان استخوان مشاهده کرده اید، تعبیر نشان دهنده این است که مرحله بارداری را به راحتی پشت سر خواهید گذاشت و هیچ مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد و زایمان آسانی را تجربه خواهید کرد.

دیدن استخوان مرده

به طور کلی دیدن استخوان مرده نشان دهنده این است که شرایط و اوضاع در حال دگرگونی است.

دیدن استخوان های مرده بسیار وحشتناک و آزار دهنده است و تعبیر خوبی هم ندارد.

مشاهده کردن استخوان های مرده یعنی شخص بیننده خواب درگیر مشکلات فراوانی در زندگی خواهد شد و بسیار رنج خواهد کشید، البته تجربه های فراوانی هم کسب خواهد کرد.

شما به زودی بحران هایی را تجربه خواهید کرد که ممکن است بر آمدن از پس آنها برایتان آزاردهنده باشد.

البته دیدن استخوان های مرده یعنی شما از لحاظ مالی ضرر خواهید کرد و زیان‌های مالی فراوانی خواهید داشت به طوری که بدهی های شما سر به فلک خواهد کشید و بحران های شما به شکل بحران های مالی و اقتصادی خود را نشان خواهد داد.

دیدن استخوان های مرده میتواند از دست دادن و مرگ یکی از اطرافیان یا نزدیکان اشاره داشته باشد یعنی شما فقدان شخصی را در زندگی خود تجربه خواهید کرد. گفته شده که دیدن استخوانهای مرده می تواند نشانه زناکاری و خارج گردیدن از راه حق و درست، ترک اوامر پروردگار و در حالت کلی کار بد و گناه باشد.

برخی اعتقاد دارند که رویت کردن استخوان های مرده می تواند نمادی از خلل احساسی و عاطفی، تنهایی و پوچی زندگی باشد که بیننده خواب از آن رنج می کشد و درگیر آن است.

اگر استخوان ها متعلق به شخص مرده بود و آنها را به شکل اسکلت دیدید، بیانگر این است که اقدامات فعلی شما برای رسیدن به اهدافتان کافی نیست و باید تغییراتی در خودتان ایجاد کنید تا بتوانید مسیر درست را دریابید و به مقصد برسید. باید کار کرد خودتان را افزایش دهید و بیشتر از قبل تلاش کنید.

استخوان پخته و نرم شده

دیدن استخوان پخته بیانگر نیکی، خوبی، ثواب، رسیدن به آرزوها و دستیابی به موقعیت مورد نظر است به ویژه اگر این استخوان متعلق به مرغ باشد.

استخوان با سگ

اگر در خواب خود استخوان مشاهده کردید و در خوابتان سگ هم حضور داشت، به این معنی است که شما می توانید آینده را درک کنید و از اتفاقات آن آگاه شوید. شما حس ششم قویی دارید که می توانید آینده را تا حدودی پیش بینی کرده و تخمین بزنید. اگر سگ درون خوابتان استخوان را میخورد یا می‌جوید و پس میزد، این گونه تعبیر می‌شود که شما باید به احوالات درونی و احساسات اطرافیانتان بیشتر از قبل توجه کنید و سعی کنید نزدیکانتان را درک کنید.

این خواب یعنی شخصی در نزدیکیتان به درک شدن و شنیده شدن نیاز دارد و وظیفه شماست که این کار را انجام دهید و بر زخم های احساسی اطرافیان چشم زخم و بگذارید تا التیام یابند.

استخوان های پراکنده

تعبیر دیدن استخوان ها در حواب در حالی که پراکنده هستند و در مکانی خاص متمرکز نیستند و روی هم انباشته نشده‌اند بیانگر این است که باید به سخنان و تجربیات اطرافیانتان گوش فرا دهید و از تجربیات آنها درس های لازم را بگیرید تا یاریگر شما در مسیر رسیدن به اهدافتان باشند.

برداشتن استخوان

برداشتن و به دوش کشیدن استخوان های سفید و بدون نقص نشان دهنده این است که شما اهداف تحصیلی بزرگی دارید و قصد دارید به آموزش و پرورش خود بپردازید و آنها را رشد دهید. همچنین این خواب می‌تواند به ویژگی های مثبتی در درون شما اشاره داشته باشد، ویژگی هایی که هنوز بیدار نشده اند و شما از آنها بی اطلاع هستید. به خودتان بیایید و لایه های درونی خودتان را آشکار کنید.

استخوان شکسته

تعبیر دیدن استخوان در خواب در حالی که شکسته باشد، بیانگر این موضوع است که شما انسان تنبلی هستید و بسیار کاهلی می کنید و برای رسیدن به اهدافتان به اندازه کافی تلاش نمی کنید.

اگر در رویای خود دیدید که استخوان بخش خاصی از بدنتان شکسته شده است، بیانگر این است که در بخشی از مسیر زندگی خود با مشکل مواجه هستید و با چالش هایی دست و پنجه نرم می‌کنید که قادر به حل کردن و عبور از آنها نیستید، البته باید توجه کنید که استخوان شکسته شده کجای بدنتان قرار دارد، محل قرار گیری استخوان شکسته در تعبیر خواب شما بسیار اهمیت دارد.

چگونگی شکستگی هم بسیار مهم است، مثلاً اگر دیدید که شکستگی استخوان در خواب بر اثر افتادن از نردبان است یعنی شما بسیار انسان تنبلی هستید و این ویژگی در وجود شما رخنه کرده است و شما فعالیت های بیهوده زیادی انجام می دهید، فعالیت هایی که در موفقیت شما کوچکترین تاثیر مثبتی ندارند بلکه باعث پسرفت شما هم میشوند.

احتمالاً شما جزو کسانی هستید که همیشه در حال خوشگذرانی و سرگرم کردن خود هستید و به جنبه های جدی تر و موثرتر زندگی هیچ توجهی نمی کنید و همواره اقدامات بیهوده انجام می دهید.

برای موفق شدن فقط تلاش کردن کافی نیست. حتماً شنیده‌اید که می‌گویند برای قطع کردن درختان جنگل فقط استفاده بی‌وقفه از تبر کافی نیست بلکه باید تبر خود را تیز کنید. این جمله میخواهد به شما بگوید که فقط تلاش و کوشش نمی تواند موفقیت شما را تضمین کند بلکه باید بین تلاش های خود، استراحت و تفریح هم بگنجانید تا ذهنتان خود را بازیابی کرده و عملکرد بهتری پیدا کند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا