عمومی

چه مدل و رنگ عینکی برای فرم صورت و رنگ چشم و پوست شما مناسب است؟

اگر چشمان شما خاکستری ست، باید به دنبال فریم‌های رنگی باشید. از گذاشتن عینک‌هایی با رنگ‌های مونوکروم یا خنثی به شدت خودداری کنید

دوات آنلاینانتخاب عینک خیلی حساس و مهم است چون به‌شت روی ظاهر شما تاثیر می‌گذارد. پس قبل از خرید عینک به ویژگی‌هایی که در زیر به طور کامل آمده است توجه کنید:

 

چه مدل فریمی به صورت شما می آید؟

اگر صورت گردی دارید:

به دنبال فریمی بولد و زاویه دار مانند فریم‌های مربعی شکل یا مدل گربه‌ای باشید.

 

اگر صورت شما مربعی شکل است:

باید فریمی را انتخاب کنید که با زاویه صورت تان تضاد داشته باشد. فریم مربعی بهترین انتخاب برای شماست، زیرا به دلیل گردی که دارد، از زاویه‌های صورت تان کاسته و تعادل را در چهره تان برقرار می‌کند.

 

اگر صورت مثلثی دارید:

فریم عینک شما باید در قسمت بالایی پهن‌تر و بولدتر و در قسمت پایین باریک‌تر باشد تا توجهات را به سمت بالای سر شما برده و از مثلث بودن فرم صورت تان در قسمت چانه، بکاهد. عینک‌های مدل گربه‌ای بهترین انتخاب برای شما خواهند بود.

 

اگر فرم صورت قلبی شکلی دارید:

برای افرادی که فرم صورت شان قلبی شکل است، عینک‌هایی با فریم D شکل، مناسب می‌باشد. بهتر است فریمی را انتخاب کنید که کمی پهن‌تر از ابروهایتان باشد.

 

اگر فرم صورت شما بیضی ست:

فرم صورت بیضی یکی از رایج‌ترین فرم‌های صورت است. خوبی این فرم صورت آن است که به دلیل تقارن و تعادلی که دارد، با هر فریم عینکی به سادگی ست می‌شود.

 

چه رنگ فریمی به چشم شما می‌آید؟

اکثر مردم معمولا فریم‌هایی با رنگ‌های خنثی انتخاب می‌کنند، رنگ هایی، چون مشکی، قهوه‌ای یا خاکستری، از این جهت که با هر رنگ پوست، مو، چشم یا حتی لباسی به سادگی ست می‌شود، راحت‌ترین و بهترین انتخاب است. اما اگر بخواهید که به ظاهرتان کمی تنوع دهید و فریم‌هایی رنگی را هم امتحان کنید، باید به نکاتی دقت کنید که در ادامه برایتان آورده ایم.

 

رنگ چشم

اگر می‌خواهید فریمی رنگی انتخاب کنید و بیشتر از همیشه توی چشم باشید، رنگ فریم عینک تان باید با رنگ چشمان تان تضاد یا این که رنگی مکمل با رنگ آن داشته باشد.

 

چشمان آبی

نارنجی: از آنجا که نارنجی مکمل آبی ست، تمام تمرکز‌ها را به سمت چشمان تان می‌برد. اما اگر از رنگ نارنجی خوش تان نیامد یا این که رنگی سنگین‌تر را ترجیح می‌دادید، می‌توانید قهوه‌ای را جایگزین آن کنید که هم کمتر توی چشم است و هم با رنگ چشمان تان تناسب دارد.

 

چشمان قهوه‌ای

هر رنگ فریم عینکی با رنگ قهوه‌ای چشمان شما ست می‌شود. اما بهترین انتخاب برای شما رنگی بولد مانند سبز روشن یا آبی آسمانی ست. البته مشکی هم رنگی ست که باعث می‌شود رنگ قهوه‌ای چشمان شما بیشتر از همیشه به چشم آید.

 

چشمان خاکستری

اگر چشمان شما خاکستری ست، باید به دنبال فریم‌های رنگی باشید. از گذاشتن عینک‌هایی با رنگ‌های مونوکروم یا خنثی به شدت خودداری کنید. رنگ‌های روشنی، چون نارنجی می‌تواند بهترین انتخاب برایتان باشند.

 

چشمان سبز

اگرچه قرمز مکمل رنگ سبز است، اما اگر به دنبال عینکی هستید که مدام به چشمان تان بزنید، بهتر است که قرمز را انتخاب نکنید. پیشنهاد ما به شما رنگ هایی، چون قهوه‌ای یا خاکی ست. این رنگ‌های خنثی همیشه در کنار سبز زیبا به نظر می‌رسند. البته اگر بخواهید رنگی بولد را انتخاب کنید، رنگ طلایی یا بنفش می‌تواند گزینه مناسبی برایتان باشد.

 

چشمان فندقی

رنگ فندقی چشم، در واقع ترکیبی از رنگ‌های قهوه‌ای و سبز است، بنابراین هر دو رنگ قهوه‌ای یا سبز انتخاب خوبی برایتان خواهد بود. از آنجا که این دو رنگ با رنگ چشمان تان کمی در تضاد است، بر جذابیت چشمان تان می‌افزاید.

 

چشمان مشکی

اگر چشمان شما مشکی ست، بهتر است که از فریم‌های تیره رنگ مانند مشکی یا قهوه‌ای استفاده کنید. البته می‌توانید از رنگ‌های روشن هم استفاده کنید، اما بهتر است که رنگ آن با رنگ پوست تان، هماهنگی داشته باشد.

 

چه رنگ فریمی به رنگ موهای شما می آید؟

مو‌های سفید یا خاکستری

اگر مو‌های شما سفید یا خاکستری ست، بهتر است که از رنگ‌های روشن استفاده کنید که بهترین انتخاب در کنار رنگ موهایتان است. شما هر رنگی که دوست داشته باشید را می‌توانید انتخاب کنید، زیرا به سادگی با رنگ خنثی موهایتان ست می‌شود.

 

مو‌های قرمز

اگر مو‌های شما قرمز است، بهتر است که از فریم‌های تیره رنگ استفاده کنید. مشکی بهترین انتخاب برای شماست. از فریم‌های قرمز رنگ نیز خودداری کنید، زیرا قرمزی بیش از حد روی صورت شما توی ذوق خواهد زد.

 

مو‌های قهوه‌ای

اگر شما مو‌هایی قهوه‌ای با تن قرمز دارید، بهتر است که فریم تان را به رنگ قهوه‌ای یا رنگی که تن قهوه‌ای در خود دارد، انتخاب کنید.

 

بلوند تیره

اگر رنگ موی شما نه خیلی روشن و نه خیلی تیره است و تن قرمزی نیز ندارد، شانس با شماست، زیرا می‌توانید از هر رنگ پاستلی که دوست دارید، استفاده کنید و به ظاهرتان جذابیت دهید.

 

بلوند

اگر مو‌های شما بلوند است و تن گرمی دارد، به دنبال رنگ‌های گرم برای فریم عینک تان باشید. مثلا قهوه‌ای می‌تواند گزینه خوبی برایتان باشد. اگر هم بلوند شما خاکستری یا پلاتینیوم است، رنگ‌های روشن‌تر که با رنگ مویتان تضاد دارد مانند آبی، انتخاب خوبی ست.

 

چه رنگ فریمی به تن پوست شما می‌آید؟

سرد

از آنجا که پوست شما تن صورتی رنگ دارد، بهتر است از رنگ‌هایی که مانند پوست تان تن سرد دارند مانند آبی، نقره ای، خاکستری و سبز استفاده کنید. رنگ مشکی گزینه خوبی برای شما نخواهد بود، اما رنگ‌هایی که تن طلایی دارند انتخاب فوق العاده‌ای برایتان هستند.

 

خنثی

افرادی که رنگ پوست شان خنثی ست، تن پوست شان ترکیبی از رنگ‌های صورتی و طلایی دارد. این افراد می‌توانند هر رنگ فریمی که دوست دارند، از مشکی گرفته تا قهوه‌ای و رنگ‌های بولدتر را انتخاب کنند.

 

گرم

افرادی که پوست گرمی دارند، تن پوست شان طلایی ست. این رنگ تن با فریم‌هایی به رنگ قهوه ای، قرمز، نارنجی، طلایی و زرد به زیبایی ست می‌شود. البته رنگ‌های بولدتری، چون مشکی نیز انتخاب خوبی خواهد بود. از گذاشتن رنگ‌هایی که تن سبز دارند نیز خودداری کنید.

 

منبع: برترین ها


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن